Anticelulit masaža

Šta je celulit?

Celulit predstavlja vrstu potkožnog masnog tkiva koje se manifestuje na koži pojavom uleguća i ispupčenja (“pomorandžina kora”). Karakterističan izgled kože potiče od fibroznih septi koje povezuju kožu sa mišićima, a između njih se nalaze lobulusi masnog tkiva. Nedovoljno se zna o uzrocima celulita. Smatra se da ovu vrstu pojave na koži u najvećem procentu imaju žene, posebno u predelu butina, zadnjice, ali i stomaka i nadlaktica.  

Uzrok nastanka celulita?

Veliku ulogu u nastanku celulita imaju hormonski faktori, dok genetske predispozicije određuju strukturu i kvalitet kože . Drugi faktori, kao što su ishrana, fizička aktivnost, težina i mišićni tonus, utiču na to da li imate celulit, iako ga mogu imati čak i ljudi u dobroj formi.

Zašto se radi anticelulit masaža?

Redovnom masažom regija tela koje su zahvaćene celulitom direktno delujemo na poboljšanje cirkulacije, inteziviraju se metabolički procesi i obezbeđuje se bolja ishrana tkiva. Cilj anticelulit masaže jeste da se deluje na dubinsku stimulaciju krvotoka i limfotoka i da se mehaničkom silom deluje na zarobljeno tkivo. Anticelulit masaža se nikad ne primenjuje izlovano već uvek u kombinaciji sa preparatom koji sadrži supstance koje imaju lipolitičko i/ili antiedematozno dejstvo.

Sa kojim drugim tretmanima se može kombinovati anticelulit masaža?

Ovaj vid masaže se može kombinovati i sa procedurama kao što su pakovanja, kavitacija, radiotalasni lifting, ultra conture touch, presoterapija. Iako je anticelulit masaža u osnovi dubinski vid masaže tkiva, jačina masažnog pokreta nikad ne sme biti prejaka tj. ne bi smela da dovede do nastanka hematoma (modrica).

Koliko tretmana je potrebno?

Da bi se postigao željeni efekat neophodno je uraditi minimum 8 do 10 tretmana. Anticelulit masaže se mogu raditi svakog dana ili sa danom pauze između.

Kavitacija

Šta je kavitacija?

Ultrazvučna kavitacija masnih ćelija je metoda parcijalnog uklanjanja masnih naslaga i celulita ultrazvukom. To je neinvazivna i bezbolna metoda koja omogućava brzo, sigurno i efikasno preoblikovanje tela.

Važno je napomenuti da se kavitacijom uništavaju lokalizovane masne naslage i da to nikako nije metoda za rešavanje problema preterane gojaznosti.

Po kom principu funkcioniše kavitacija?

Kavitacija sa zasniva na na fenomenu brze promene agregatnih stanja fluida. Pod pojmom akustične kavitacije podrazumeva se formiranje, rast i kolaps mehurića pare nastalih kao posledica interakcije elektromagnetnih talasa sa neelastični medijumom kroz koji prolazi. Tokom tretmana kavitacije dolazi do smanjenja pritiska usled dejstva UZ talasa što dovodi, najjednostavnije rečeno, do “razbijanja“ masnih ćelija (lipocita). Nakon razaranja masnih ćelija, masnoća u obliku triglicerida odlazi u međućelijsku tečnost gde se pomoću enzima razlaže na glicerol i više masne kiseline. Glicerol odlazi u krvotok, odakle se može eliminisati putem potrošnje energije (povećana fizička aktivnost, lagane vežbe), a više masne kiseline metaboliše jetra, poput masnoća koje unosimo hranom.

Šta je vakumska ultrazvučna kavitacija?

Vakumska ultrazvučna kavitacija deluje dvojako, izvodi se vakumskom sondom pri čemu vakum poboljšava protok krvi i kiseonika u koži, što dodatno stimuliše metabolizam i limfnu drenažu. Ceo postupak traje od 15 do 20 minuta.

Kako se radi kavitacija i koliko često?

Ultrazvučni talasi koji se primenjuju prilikom kavitacije su jačine 28 – 32 kHz, što znači da je energija ovog elektromagnetnog zračenja značajno manja čak i od energije medicinskog ultrazvuka. Na ovaj način dolazi do kontrolisanog oštećenja masnog tkiva što rezultira smanjenju obima tretirane regije.  

 Radi se jednom u sedam do deset dana uz mogućnost kombinovanja sa drugim anticelulit tretmanima (radiotalasni lifting, Ultra Conture Touch, presoterapija, anticelulit masaža). Nakon odrađenih šest tretmana kavitacije, neophodno je napraviti pauzu od mesec dana.

Koje su indikacije za tretman kavitacije?

-Lokalizovane masne naslage (stomak, bokovi, butine, zadnjica)

-Naslage celulita

-Poboljšanje kvaliteta kože i lokalne cirkulacije

Koje su kontraindikacije?

-Trudnoća i period dojenja

-Veliki metalni implantati (veštački kukovi, kolena i drugi zglobovi)

-Bolesti srca (pejsmejker i slično)

-Bolesti i lekovi koji utiču na povećanje triglicerida i holesterola u krvi

-Bubrežne bolesti

-Teže bolesti jetre

-Kožne bolesti i otvorene rane

-Povišen krvni pritisak

-Povećani holesterol i trigliceridi u krvi

-Epilepsija

-Multipleka skleroza

-Maligna oboljenja

-Uzimanje antikoagulantne terapije i hemofilija

Preporuke za ponašanje nakon tretmana kavitacije

Nakon tretmana kavitacije neophodan je povećan unos vode, smanjen unos soli, šećera, masti i alkohola. Preporučuje se blaga masaža tretirane regije tokom tuširanja, kao i umerena fizička aktivnost.

Nakon tremana kavitacije može se očekivati povećana diureza (izmokravanje), kao i masnije stolice, usled izbacivanja viška masti iz organizma.

Kada će rezultati biti vidljivi je individualno i zavisi od procenta masnoće, ali i toga koliko se pacijent pridržava preporučenog načina ponašanja nakon tretmana.

Važno je naglasiti da se kavitacija, kao i ostale anticelulit procedure, primenjuju za rešavanje problema lokalizovanih masnih naslaga i nisu rešenje za gojaznost.

Presoterapija

Šta je presoterapija?

Presoterapija je medicinski tretman koji podstiče limfnu drenažu koristeći metod pritiska vazduha u komorama posebno konstruisanog odela na različitim delovima tela. Promena rada između kompresije i dekompresije dovodi do stimulacije venske i limfne cirkulacije.

Koji je značaj limfne drenaže?

Limfa je tečnost koja protiče kroz naš organizam posebim kanalima koji čine limfni sistem. Ona je od izuzetnog značaja za naše zdravlje, jer vraća proteine, višak međućelijskih tečnosti i druge hranljive supstance u krvotok.  Tretman limfne drenaže ili mehanička presoterapija poboljšava rad limfnog sistema, dovodeći do značajnog ubrzavanja opšteg metabolizma, izbacuje višak tečnosti iz organizma, što direktno smanjuje otok nogu i nadutost tela uopšte.

Kako izgleda tretman presoterapije?

Tretman traje do trideset minuta i izvodi se do dva puta nedeljno. Tretmani presoterapije se mogu kombinovati sa ostalim tretmanima tela kao što su anticelulit masaža, ultrazvučna kavitacija, radiotalasni lifting, ultra conture touch.

Koje su indikacije za presoterapiju?

  • Problem zadržavanja tečnosti u organizmu

  • Otečene noge

  • Loša cirkulacija

  • Zamor nakon intenzivnih treninga

Kontraindikacije za presoterapiju?

  • Srčani problem

  • Maligna oboljenja

  • Venska tromboza

  • Proširene vene

  • Ateroskleroza

  • Infekcije kože

Preporuke za ponašanje nakon tretmana presoterapije

Nakon tretmana presoterapije neophodan je povećan unos vode, smanjen unos soli, šećera, masti i alkohola. Preporučljiva je umerena fizička aktivnost.

Nakon tremana presoterapije može se očekivati povećana diureza (izmokravanje).

Kada će rezultati biti vidljivi je individualno, ali zavise i od toga koliko se pacijent pridržava preporučenog načina ponašanja kod kuće .

Važno je naglasiti da se presoterapija izvodi radi kompletne limfne drenaže i oslobađanja tela viška tečnosti i nije rešenje za gojaznost.

Ultra Contour Touch

Šta je Ultra Controur Touch (UCT)?

Povezivanje lasera i elektrostimulacije, jedna je od najboljih kombinacija u borbi protiv lokalizovanih masnih naslaga i celulita, zato što su laserski zraci jedan od najboljih načina prenosa toplote, što omogućava bolju cirkulaciju. Povećavanjem temperature tkiva i enzimske aktivnosti stimuliše se lokalna lipoliza. Dolazi do razgradnje triglicerida na masne kiseline i glicerol koji zatim odlaze u krvotok da bi se kontrakcijom mišića metabolisali i utrošili kao izvor energije. Na ovaj način se najefikasnije redukuje višak masnih naslaga.

Postoji petnaest različitih individualno prilagođenih programa (pojedinačnih i kombinovanih)

  • Elektrolipoliza

  • Elektroskulptura

  • Limfna drenaža

  • PDS (photo-dinamic-system) redukciono dejstvo

Koje regije se mogu tretirati?

Ovom procedurom se mogu tretirati stomak, bokovi, butine, zadnjica, nadlaktice i može se kombinovati sa ostalim anticelulit tretmanima (kavitacija, radiotalasni lifting, presoterapija, anticelulit masaža).

Koliko tretmana UCT je potrebno?

Potrebno je minimum šest do osam tretmana, dva do tri puta nedeljno, da bi se postigli željeni rezultati.

Koje su indikacije za izvođenje procedure?

  • Lokalizovane masne naslage

  • Celulit

  • Zatezanje i oblikovanje tela

Koje su kontraindikacije ?

  • Trudnoća i period dojenja

  • Veliki metalni implantati (veštački kukovi, kolena)

  • Bolesti srca (pejsmejkeri i slično)

  • Kožne bolesti i otvorene rane

  • Epilepsija

  • Maligna oboljenja

Preporuke za ponašanje nakon tretmana ultra contour touch

Nakon tretmana UCT neophodan je povećan unos vode, smanjen unos soli, šećera, masti i alkohola. Preporučuje se umerena fizička aktivnost. Takođe može se očekivati povećana diureza (izmokravanje).

Kada ću videti prve rezultate?

Kada će rezultati biti vidljivi je individualno i zavisi od procenta masnoće, ali i toga koliko se pacijent pridržava preporučenog načina ponašanja.

Važno je naglasiti da se UCT, kao i ostale anticelulit procedure, primenjuju za rešavanje problema lokalizovanih masnih naslaga i nisu rešenje za gojaznost.